info[at]moraco-group.com

ایرواشر

این دستگاه یک نوع از سیستم های تهویه مطیوع هوا است که در همه فصل های سال کاربرد دارد یعنی هم سیستم گرمایشی و هم سیستم سرمایشی در آن وجود دارد. این نوع از دستگاه ها از سیستم تهویه تبخیری و بر پایه سایکومتری استفاده می شوند و از قابلیت های دیگر این دستگاه می توان به فیلتر کردن آلودگی ها از جمله دود ، بوی بد ، گرد و غبار و … اشاره کرد.

ایرواشر چیست؟

در پاسخ به این سوال می توان گفت ایرواشر نوعی سیستم تهویه هوا است که در چهار فصل سال کاربردی است به نوعی که شما می توانید هم سیستم سرمایش در فصل های گرم را انتخاب کنید و هم سیستم گرمایش در فصل های سرد و همچنان به علت داشتن فیلتر های مختلف برای آلودگی در هر فصلی از سال از آن برای پاکسازی محیط آنجا استفاده کنید. از دیگر قابلیت های این دستگاه میتوان به رطوبت زایی آن اشاره کرد این ویژگی برای مکان هایی است که هوای درون آن ها بسیار خشک است . این نوع دستگاه ها در موزه ها، آرشیو ها، سوله ها، ساختمان های مسکونی، ساختمان های اداری، ساختمان های تجاری، مساجد، نجاری ها، ریسندگی ها، ورزشگاه ها  و … استفاده شوند. اگر بخواهیم در ادامه اجزاء اصلی این دستگاه را نام ببریم به شرح زیر است:

  • فن ،
  • موتور الکتریکی
  • ، بدنه اصلی
  • پمپ آب
  • کویل سرمایشی
  • مجرای هدایت جریان هوا
  • ، تیغه ها
  • فیلتر ها
  • حسگر ها
  • کویل گرمایشی

انواع ایرواشر ها

ایرواشر ها به طور کلی انواع مختلفی دارند که شامل ایستاده ، سقفی ، هایزنیک و دیواری می شوند. کارایی هر یک از این دستگاه ها و عمکرد آن ها با یکدیگر متفاوت است و مکانی که هر کدام استفاده می شود هم متفاوت است. هر کدام از آن ها ابعاد متفاوتی دارند و توان ها و قدرت های مختلفی را دارا هستنتد. به دلیل تفاوت های بین انواع ایرواشرها بهتر است این انواع را برای شما بررسی نمائیم تا شما بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

ایرواشر ایستاده

این نوع از ایرواشر ها در اکثر مکان ها قابل استفاده هستند و تصب و راه اندازی آن ها به سادگی انجام می شود و عملکرد خوبی دارند در این نو ع از ایرواشر ها شما توانایی تنظیم دما و رطوبت را نسبت به آن چیزی که می خواهید دارید. همانند مابقی ایرواشر ها قابلیت فیلتر کردن هوا را دارا هستند و هوایی تمیز به شما تحویل می دهند این نوع از ایرواشر ها در سه گروه هستند که نسبت به نیاز شما تامین می شوند از این نوع ایرواشر های ایستاده معمولا در آموزشگاه ها و مدارس استفاده می شود.

ایرواشر سقفی

این نوع از ایرواشر ها همان طور که از اسمشان معلوم است در سقف ها یا بام خانه ها نصب می شوند ، همانند کولر های آبی برای انتقال هوای مطبوع نیاز به کانال کشی دارند و این کانال کشی باعث می شود که این نوع از ایرواشر ها نسبت به ایرواشر های دیگر هزینه بیشتری داشته باشد ولی قدرت خوبی در تهویه هوا را دارد می باشند از طرفی در خیلی از مکان ها به سادگی قابل اجرا هستند. این نوع از ایرواشر ها هم در سه گروه موجود هستند که شما نسبت به نیاز خود می توانید آن ها را خریداری کنید.

ایرواشر هایژنیک چیست؟

این نوع از ایرواشر به علت کاربردی که دارد باید بتواند میکروب هار از بین ببرد و به طور کلی از استیل ساخته شده است. این نوع از ایرواشر ها در اتاق های بسیار تمیز و استرلیزه مثل بیمارستان ها و اتاق های عمل، شرکت های دارویی، کارخانه های تولید مواد شوینده، آزمایشگاه ها و … کاربرد دارد این نوع از دستگاه ها بیشترین فیلتر ها را دارا هستند نسبت به مابقی ایرواشر ها از فیلتر های موجود در آن می توان به فیلتر هپا ، سیستم یو وی ، فیلتر آلومینیومی ، فیلتر پلیتد و بگ فیلتر اشاره کرد.همانند ایرواشر های قبلی این نوع نیز دارای سه گروه می باشد تا شما بتوانید نسبت به نیاز خود یکی از آنها را خریداری کنید.

ایرواشر دیواری

این نوع از دستگاه ها برای مکان های کوچک استفاده می شوند و این نوع دستگاه ها بسیار پرکابرد هستند این ایرواشر ها قابلت اضافه کردن فیلتر هوا را در صورت لزوم دارا هستند تا هوایی که از این دستگاه بیرون میاید تمیز و فلتر شده باشد. این نوع ایرواشر ها در دو گروه 6 و 4 هستند و استفاده از آن ها بیشتر در خانه های مسکونی است.

کلاس بندی یا گروه های ایرواشر ها

کلا کلاس بندی ایرواشر ها فقط به یک چیز بستگی دارد و آن هم به نوع رطوبت زایی آن است. معمولا ایرواشر ها به سه کلاس اصلی تقسیم می شوند که شامل کلاس 8 ، کلاس 6 و کلاس 4 می باشد. کمترین میزان رطوبت زایی ایرواشر ها برای کلاس 4 و بیشترین رطوبت زایی برای کلاس 8 می باشد.  از نظر ابعاد نیز کلاس های ایرواشر دارای تفاوت هایی می باشند برای مثال به علت رطوبت زایی بالای کلاس 8 ابعاد آن نیز بزرگتر می باشد این اتفاق نیز به علت بزرگتر بودن پمپ و نازل های بیشتر می باشد.  پس برای هر پروژه یا مکانی که ایرواشر قرار است تصب شود باید به چند نکته توجه کرد که شامل موارد زیر است